ÖZGÜR YAZILIM PROJELERİ


“ 3D ve CAD Yazılımları ”

3D ve CAD programlar, şüphesiz oldukça pahalılar. Ancak ücretsiz olanları da ihtiyaçlarınızı son derece görebilecek kadar gelişmişlerdir.

Yusuf Özşahiner - 3D Metro İstasyonu
Blender 3D


Blender 3D

Neredeyse en pahalı 3D programlara bile kafa tutabilmekle birlikte ücretsiz ve açık kaynaklı komple 3D yazılım paketidir.

Modelleme, rigleme, animasyon, simülasyon, renderleme, kompozisyon ve mation tracking, video düzenleme ve 2D animasyon ardışık düzenini içeren 3D pipeline iş hattının tamamını destekler.

Resmi Web Sitesi…

DAZ 3D


Daz 3D Studio

Daz 3D tarafından geliştirilmiş ve ücretsiz olarak sunulan bir 3D karakter modelleme yazılım uygulamasıdır.

Daz Studio, görüntülerin yanı sıra video üretmek için kullanılan bir 3D sahne oluşturma ve oluşturma uygulamasıdır. Oluşturucular, her ikisi de Daz Studio ile birlikte ücretsiz olarak gönderilen 3Delight oluşturma motorundan veya Iray işleme motorundan yararlanılarak veya çeşitli satıcılardan ve şirketlerden Daz Studio için çeşitli satın alınabilir eklenti oluşturma motoru eklentileriyle yapılabilir.

Resmi Web Sitesi…

BRL CAD


BRL CAD

BRL-CAD, yapısal katı geometri (CSG) katı modelleme bilgisayar destekli tasarım (CAD) sistemidir. Etkileşimli bir geometri editörü, grafik oluşturma ve geometrik analiz için ışın izleme desteği, bilgisayar ağı dağıtılmış çerçeve tampon desteği, komut dosyası oluşturma, görüntü işleme ve sinyal işleme araçları içerir. Tüm paket kaynak kodu ve ikili biçimde dağıtılır.

BRL-CAD, çeşitli mühendislik ve grafik uygulamaları için kullanılabilmesine rağmen, paketin birincil amacı balistik ve elektromanyetik analizleri desteklemek olmaya devam etmektedir. Tek, belirli görevleri gerçekleştirmek için bağımsız araçlar geliştirme ve ardından araçları bir pakette birbirine bağlama Unix felsefesine uygun olarak, BRL-CAD temelde oluşturmak, raytrace etmek ve sorgulamak için birlikte çalışan kitaplıklar, araçlar ve yardımcı programlardan oluşan bir koleksiyondur. geometri ve dosyaları ve verileri işleyin. Diğer birçok 3B modelleme uygulamasının aksine, BRL-CAD esas olarak sınır gösterimi yerine CSG kullanır. Bu, BRL-CAD'in "balistik penetrasyon ve termal, ışınım, nötron ve diğer taşıma türleri gibi fiziksel olayları inceleyebileceği" anlamına gelir. Aynı zamanda sınır temsilini de destekler.

Resmi Web Sitesi…

FreeCAD


Free CAD

FreeCAD, öncelikle her boyuttaki gerçek hayattaki nesneleri tasarlamak için yapılmış açık kaynaklı bir parametrik 3D modelleyicidir. Parametrik modelleme, model geçmişinize geri dönerek ve parametrelerini değiştirerek tasarımınızı kolayca değiştirmenize olanak tanır.

FreeCAD, geometri kısıtlı 2B şekiller çizmenize ve bunları başka nesneler oluşturmak için bir temel olarak kullanmanıza olanak tanır. Yüksek kaliteli üretime hazır çizimler oluşturmak için boyutları ayarlamak veya 3B modellerden tasarım ayrıntılarını çıkarmak için birçok bileşen içerir.

FreeCAD, oldukça özelleştirilebilir ve genişletilebilir bir çok platformlu (Windows, Mac ve Linux) bir yazılımdır. STEP, IGES, STL, SVG, DXF, OBJ, IFC, DAE ve diğerleri gibi birçok açık dosya formatını okur ve yazar, iş akışınıza sorunsuz bir şekilde entegre etmenizi sağlar.

FreeCAD, ürün tasarımı, makine mühendisliği ve mimari dahil olmak üzere geniş bir kullanım yelpazesine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Bir hobi sahibi, programcı, deneyimli bir CAD kullanıcısı, öğrenci veya öğretmen olun, FreeCAD ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

FreeCAD, ihtiyaçlarınız için tüm doğru araçları sağlar. Modern Sonlu Eleman Analizi (FEA) araçları, deneysel CFD, özel BIM, Geodata veya CAM / CNC tezgahları, robot hareketlerini incelemenizi sağlayan bir robot simülasyon modülü ve daha birçok özelliği elde edersiniz. FreeCAD gerçekten genel amaçlı mühendislik araçlarından oluşan bir İsviçre Çakısıdır.

FreeCAD gerçekten açık kaynaklı bir projedir ve hataları düzeltmek, yeni harika özellikler uygulamak veya dokümantasyon üzerinde çalışmak istiyorsanız, sizi bize katılmaya ve tüm topluluğa fayda sağlayan bir yazılım oluşturmaya davet ediyoruz.

Resmi Web Sitesi…

Blender 3D

Geri

Sahaf - Öteki Dünya'nın Efendileri

Sahaf

Öteki Dünya’nın Efendileri


Yaşadığınız dünyaya hâkim olanların kendiniz olduğunuzu mu sanıyorsunuz?

Ama yanılıyorsunuz!..

Devamı…
Büyük Efendi - Kazadan Sonra

Büyük Efendi

Kazadan Sonra


Bir kadının draması ve savaşı; ama her şey planlı…

Devamı…
Zarkon Savaşları - Başlangıç Hikâyesi

Zarkon Savaşları

Başlangıç Hikâyesi


Zarkon Gezegeninden gelen kâinatın en büyük filosuna karşı savunma görevini, Türkiye’nin ilk süper savaşçıları olan Şeref Birliği üstlenmişti. Peki, kısıtlı imkânlarla bu görevi yerine getirebilecek miydiler?

Üstelik sadece 90 gün zamanları vardı!

Devamı…
Tılsım ve Ölümsüz Koruyucusu - Bahşi Tapınağı Efsanesi

Tılsım ve Ölümsüz Koruyucusu

Bahşi Tapınağı Efsanesi ve İlterler


Dünya’nın gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden birinin ortaya çıkma zamanı artık geldi…

Peki! Sen buna hazır mısın?

Devamı…

Blog

Hikâye, Öykü, Sanat, Bilgilendirme, Paylaşım, Haber, Diğerleri…