ÖZGÜR YAZILIM PROJELERİ


“ Vektörel Programlar ”

Vektörel düzenleme programları.

Natron
Inkscape


Inkscape

GNU / Linux, Windows ve MacOS X için ücretsiz ve açık kaynaklı bir vektör grafik düzenleyicisidir. Zengin bir dizi özellik sunar ve çizgi filmler, küçük resimler, logolar, tipografi, diyagramlar ve akış şeması. Sınırsız çözünürlükte keskin çıktılara ve işlemlere izin vermek için vektör grafikleri kullanır ve raster grafikler gibi sabit sayıda piksele bağlı değildir. Inkscape, ana biçimi olarak standartlaştırılmış SVG dosya biçimini kullanır ve bu, web tarayıcıları da dahil olmak üzere diğer birçok uygulama tarafından desteklenir.

SVG, AI, EPS, PDF, PS ve PNG dahil olmak üzere çeşitli dosya formatlarını içe ve dışa aktarabilir. Kapsamlı bir özellik setine, basit bir arayüze, çok dilli desteğe sahiptir ve genişletilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır; kullanıcılar, Inkscape'in işlevselliğini eklentilerle özelleştirebilir.

Inkscape projesinin büyüyen bir uluslararası kullanıcı topluluğu var ve kreasyonlarınıza başlamanıza yardımcı olacak birçok öğrenme materyali var. Yardım ve destek topluluk tarafından sağlanır ve Inkscape projesini geliştirmeye yardımcı olmak istiyorsanız dahil olmanın birçok yolu vardır.

Inkscape, ABD 501 (c) (3) kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Software Freedom Conservancy'nin bir üyesidir. Inkscape'e katkılar, Amerika Birleşik Devletleri'nde vergiden düşülebilir.

Resmi Web Sitesi…

Scribus


Scribus

Linux, FreeBSD, PC-BSD, NetBSD, OpenBSD, Solaris, OpenIndiana, Debian GNU / Hurd, Mac OS X, OS / 2 Warp 4, eComStation, Haiku ve Windows için bir sayfa düzeni programı olan Scribus'a hoş geldiniz.

2001 baharındaki mütevazı başlangıcından bu yana, Scribus önde gelen Açık Kaynak masaüstü uygulamalarından biri haline geldi.

Profesyoneller ve yeni başlayanlar tarafından cesaretlendirilen Scribus Ekibi, dünyanın her yerinden çok sayıda ve artan sayıda coşkulu katılımcının desteğiyle, kendini "piyasadaki en güçlü ve yararlı açık kaynak projelerinden birini" geliştirmeye ve iyileştirmeye adamıştır ( TechRepublic).

Scribus, kullanıcı dostu bir arayüzün altında CMYK renkleri, spot renkler, ICC renk yönetimi ve çok yönlü PDF oluşturma gibi profesyonel yayınlama özelliklerini destekler. Scribus, güçlü vektör çizim araçları, içe / dışa aktarım filtreleri aracılığıyla çok sayıda dosya türü desteği, renk körlüğünün öykünmesi veya Scribus içinde LaTeX veya Lilypond gibi biçimlendirme dillerinin oluşturulması gibi birçok beklenmedik dokunuşa sahiptir. Scribus dosya biçimi XML tabanlıdır ve açıktır. Tescilli ikili dosya formatlarının aksine, hasarlı belgeler bile basit bir metin düzenleyiciyle kurtarılabilir - bazen zorlayıcı bir ...

Resmi Web Sitesi…


Geri

Sahaf - Öteki Dünya'nın Efendileri

Sahaf

Öteki Dünya’nın Efendileri


Yaşadığınız dünyaya hâkim olanların kendiniz olduğunuzu mu sanıyorsunuz?

Ama yanılıyorsunuz!..

Devamı…
Büyük Efendi - Kazadan Sonra

Büyük Efendi

Kazadan Sonra


Bir kadının draması ve savaşı; ama her şey planlı…

Devamı…
Zarkon Savaşları - Başlangıç Hikâyesi

Zarkon Savaşları

Başlangıç Hikâyesi


Zarkon Gezegeninden gelen kâinatın en büyük filosuna karşı savunma görevini, Türkiye’nin ilk süper savaşçıları olan Şeref Birliği üstlenmişti. Peki, kısıtlı imkânlarla bu görevi yerine getirebilecek miydiler?

Üstelik sadece 90 gün zamanları vardı!

Devamı…
Tılsım ve Ölümsüz Koruyucusu - Bahşi Tapınağı Efsanesi

Tılsım ve Ölümsüz Koruyucusu

Bahşi Tapınağı Efsanesi ve İlterler


Dünya’nın gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden birinin ortaya çıkma zamanı artık geldi…

Peki! Sen buna hazır mısın?

Devamı…

Blog

Hikâye, Öykü, Sanat, Bilgilendirme, Paylaşım, Haber, Diğerleri…