ZARKON SAVAŞLARI SERİSİ: 11. KİTAP
Zarkon Savaşları Serisi: 11. Kitap - Kâinatın Sırları: 7. Kitap - Kırmızı Kılıç
Uzay Savaşları (Sci-Fi)

KIRMIZI KILIÇ

2. KISIM: KÂİNATIN SIRLARI

Torcan, Mayra ve Zorba; Cennet’in anlattığı hikâyeyle birlikte öğrendiklerinden sonra Şohanya Gezegenini kurtarma görevine devam etmek isterler. Ancak Robot Korumalar yüzünden bunu yapamayacaklarını anlayınca Başsavaşçı Zumor onları yalnızca ‘Kırmızı Kılıç’ ile yenebileceklerini söyler. Bunun üzerine ekip Zayv Gezegenine doğru yola çıkar.

Ancak yoldalarken kılıcın yerini Vorun’un bildiğini öğrendiklerinde vakit kaybetmemek için rotalarını doğrudan onun yaşadığı yer olan Zivonya’ya çevirirler. Ancak burada da onları oldukça büyük sürprizler beklemektedir.

Hiç bilmedikleri yeni şeyler öğrendikleri için de o güne kadar tüm bildikleri ve birbirlerine olan inançları değişecektir…


E-KİTAP
Google Play Kitaplar

YUSUF ÖZŞAHİNER ESERLERİ

( Hiçbir eserden esinlenilmeden 45+ yılda oluşturulmuş emsalsiz hikâyeler. )

SAHAF

ÖTEKİ ALEMLERİN EFENDİLERİ

FANTASTİK KURGU

Yaşadığınız dünyaya hâkim olanların kendiniz olduğunu sanıyorsunuz. Hatta insan âleminizi ve birbirinizi yönettiğinizi düşünüyorsunuz. Belki de çoğunuz, kaderinizi ve iradenizi kontrol ettiğinize bile eminsiniz.

YANILGI

PARALOJİZM

ÜSTKURMACA

Bu hikâyede kafanız karışabilir, şaşkına dönebilir; hayretler içerisinde kalabilirsiniz… Ama her şekilde de yanılgının ne demek olduğunu anlarsınız!

YÜCE EFENDİ

KAZADAN SONRA

AKSİYON & MACERA

Uluslararası bazı istihbarat örgütleri, eski bir istihbaratçı olan İçişleri Bakanı’nı yok etmek istemektedirler. Oğlu feci bir kaza yapınca bunu büyük bir komplo fırsatı olarak değerlendirip ona çeşitli ölümcül tuzaklar kurarlar.

TILSIM VE ÖLÜMSÜZ KORUYUCUSU

BAHŞİ TAPINAĞI EFSANESİ VE İLTERLER

MİT ve EFSANELER

Dünya’nın gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden birinin ortaya çıkma zamanı artık geldi… Peki! Sen buna hazır mısın?

ZARKON SAVAŞLARI

BAŞLANGIÇ HİKÂYESİ

BİLİM KURGU

Ülkenin en uzak doğusundaki köylerden birinde yaşayan bir mucit, kayıp kardeşini bulmak için bir cihaz geliştirir.

ZARKON SAVAŞLARI SERİSİ

( Dünya Gezegenindeki hiçbir eserden esinlenilmeden 45+ yılda oluşturulmuş emsalsiz hikâyeler. )

BAŞLANGIÇ HİKÂYESİ

KÂİNATIN SONU - I

Kâinatın en büyük gücü Zarkon Güneş Sisteminin en kudretli amirallerinden biri olan Amiral Domir, toplantı esnasında masasına ışınlanan Dünyalı hamile bir kadını bir tehdit olarak algılar ve savaş açmak amacıyla büyük bir güç toplayarak Dünya Gezegeninin yakınlarına gelir.

İLK TEMAS

KÂİNATIN SONU - I

Kâinatın en büyük gücü olan Zarkon Güneş Sisteminin kudretli amirallerinden Amiral Domir’e karşı savunma planları yapabilmek Başkan'ı ikna etmeyi başaran ekip, büyük bir dikkatle çalışmalara başlar.

İLK SAVAŞ

KÂİNATIN SONU - I

Kâinatın Sonu'nu getirmesi beklenen savaş en sonunda başlar… Ama kâinatın en büyük gücü olan Zarkon Güneş Sisteminin kudretli amirallerinden Amiral Domir'e karşı Dünya'nın hiç şansı yoktur.

İLK BULUŞMA

KÂİNATIN SONU - I

Kâinatın Sonu'nu getirecek kaçınılmaz savaş, birçok evrensel gücün sonradan devreye girmesi yüzünden işin içinden çıkılamaz bir hale girer.

KORKUNÇ PLAN

KÂİNATIN SIRLARI

Zarkon Yüce Amiral Birliği Meclisi Başkanı olan Büyük Turon, korkunç bir plan sonrası başkanlıktan azledilir. Üstelik kaçırılarak bilinmeyen bir yere hapsedilir.

KIZIL KÂİNAT

KÂİNATIN SIRLARI

Torcan, Mayra ve Zorba; aldıkları görev sonrası Şohanya Gezegenine gitmek isterler. Ancak Vahşiler tarafından tuzağa düşürülünce kendilerini Zarkon Gezegeninin çekirdeğindeki çok gizli labirentlerde bulurlar.

TORCAN’IN KADERİ: 1

İTRON CANAVARLARI

KÂİNATIN SIRLARI

Torcan’ın annesi Periya ve kocası, doğumdan üç yıl sonra yerleri tespit edilince kaçmak zorunda kalırlar ve İtron Gezegenine ulaşırlar.

TORCAN’IN KADERİ: 2

EFSANENİN DOĞUŞU

KÂİNATIN SIRLARI

İtron Canavarlarının arasında korkunç bir savaş başlar. Üstelik Torcan, annesi ve babası da bu savaşın tam ortasında kalırlar. Öte yandan bir tarafı seçmek zorundadırlar.

ZARGUL’UN LANETİ: 1

CENNETİN RUHU İLE PERİSİ

KÂİNATIN SIRLARI

Torcan, Mayra ve Zorba; Şohanya Gezegenine ulaştıktan sonra oradaki Cennet isimli bir kızı korumalardan kurtarırlar. Ancak kısa bir zaman sonra onun aralarına sokulmaya çalışılan bir casus olduğundan şüphelenirler.

ZARGUL’UN LANETİ: 2

MAHŞER’İN DÖRT KORUMASI

KÂİNATIN SIRLARI

Cennet, ikiz kız kardeşi Periya’nın yaşadıklarını bulabilmek için Başsavaşçı Zumor ile birlikte çalışmaya devam etmektedir.

KIRMIZI KILIÇ

KÂİNATIN SIRLARI

Torcan, Mayra ve Zorba; Cennet’in anlattığı hikâyeyle birlikte öğrendiklerinden sonra Şohanya Gezegenini kurtarma görevine devam etmek isterler.

MAYRA’NIN KADERİ

BÜYÜK İHANET

KÂİNATIN SIRLARI

Pantalin Gezegeninde bilinmeyen türde yaratıklar tespit edilmiştir. Yok edilmesi için de birçok koruma gönderilmiştir; ancak hiçbiri bir daha geriye dönememiştir.

PARAZİT KULELERİ & LABORATUVAR 5

KÂİNATIN SIRLARI

Kâinatın son umudu olan 7 kişilik ekip ve en üstün Zumori Savaşçıları, kurulan akıllı bir tuzak sebebiyle Zayv Gezegeninde sıkışıp kalmışlardır.

ZAHOLİN GEZEGENİ: 1

ZUMORİ SAVAŞÇILARI

KÂİNATIN KADERİ

Mükemmel bir plan yüzünden Torcan ve ekibi Zayv Gezegeninde sıkışıp kalmıştı. Öte yandan, beklenmeyen bir şey olmuştu ve Zumortan kendine gelmişti.

ZAHOLİN GEZEGENİ: 2

YENİDEN DOĞUŞ: YOK OLUŞ

KÂİNATIN KADERİ

Kendisi de aslen bir Zumori Savaşçısı olan Amiral Kanaz, kendi anavatanı olan Zaholin Gezegeni ile yapacağı savaş sırasında karşısına en büyük engel olarak karısı ile öz kızı çıkar.

ZAİRA’NIN KADERİ: 1

ÖLÜMCÜL SEÇİM

KÂİNATIN KADERİ

Zaira, gezegeni yok edildikten sonra uzun süre uzayda fütursuzca savrulmuştur. İçerisinde bulunduğu uzay aracının yapay zekâsı ise onu kendine getirmek için elinden geleni yapmaktadır; fakat hiçbir şey işe yaramamaktadır.

ZAİRA’NIN KADERİ: 2

ÖLÜMCÜL ÖFKE

KÂİNATIN KADERİ

Babasının kim olduğunu daha yeni öğrenen Zaira, bir süredir omuzlarına yüklenen ağır yükler sebebiyle ne yapacağını bilememektedir.

ZARGUL’UN KADERİ: 1. BÖLÜM / 1. KISIM

KARANLIKTAN DOĞAN

KÂİNATIN KADERİ

Zargul’un annesi Nevisu, dönüşmeyen çocuk oranının neredeyse sıfıra düşmesi üzerine tüm hayatını bu işe bir çözüm bulmaya adamıştı.

ZARGUL’UN KADERİ: 1. BÖLÜM / 2. KISIM

ZEBANİLER

KÂİNATIN KADERİ

Olivkon Gezegeninde olan büyük olay yüzünden işler iyice karışmış, düzen değişmişti. Zargul ise o dönemde annesi ile babasının başına gelenler sebebiyle büyük acılar çekmeye başlamıştı.

ZARGUL’UN KADERİ: 1. BÖLÜM / 3. KISIM

KARANLIĞA ÇAĞRI

KÂİNATIN KADERİ

Savaş çıkarmak için devamlı bahaneler üreten Olivkon Gezegeni, sonunda Koramo üzerinden gerçek bir savaş ilanı yapmıştı.

ZARGUL’UN KADERİ: 2. BÖLÜM / 1. KISIM

KARANLIK OYUNLAR

KÂİNATIN KADERİ

Dünya ile Olivkon arasında başlayan savaştan sonra kâinatın gelmiş geçmiş en büyük ve en akıl almaz ana gemisi Mangdyukon, savaşın başında Olivkon’a doğru yola çıkmıştır.

ZARGUL’UN KADERİ: 2. BÖLÜM / 2. KISIM

EN DERİN KARANLIK

KÂİNATIN KADERİ

Zargul ile arkadaşları, Kohpourkon Gezegeninde Nevisu ile dövüşmek zorunda kalmışlardır. Ancak oğlu sayesinde Nevisu kendine gelince hep birlikte kaçmışlardır.